Julkaistu    |  Päivitetty 

Mr. SurVon rooli helpottuu

Susirajan Volleyn ykkössarjajoukkueen päävalmentaja Thomas Heiskanen vihjaisi, että tähän lentopallokauteen joukkue lähtee aiempaa kovemmin urheilullisin tavoittein.

–  Paljon on viime kaudesta kehittynyt organisaatio, joka ei enää lepää pelkästään Mr.SurVon alias Marko Räsäsen harteilla, Heiskanen kirjoitti seuran nettisivuille.

Mitäs tuo tarkoittaa?

–  Sitä, että olemme saaneet taustatoimijoiksi uusia innokkaita ihmisiä, jotka hoitavat seuran asioita. Olen kyllä itsekin yhä mukana myös taustalla, mutta tekijöitä on saatu muitakin lisää, passarina pelaava Räsänen vastaa.

Ja mitä tarkoittavat aiempaa kovemmat tavoitteet?

–  Lähdemme selkeästi voittamaan ykkössarjaa. Ensi lauantaina pelaamme ensimmäisen harjoitusottelun Enonkoskea eli saman sarjatason joukkuetta vastaan. Tähän saakka olemme pelanneet liigajoukkueiden kanssa, ja hyvin olemme pysyneet vauhdissa mukana.

Kommentoi

Hae Heilistä

Hae Heilistä