Julkaistu    |  Päivitetty 
Potilaaksi

Kysymys Siun sotelle

Olen kesäkuusta lähtien yrittänyt useampaan otteeseen soittaa terveyskeskukseen.

Koska asiani ei ole ollut kiireellinen, olen jättänyt soittopyynnön. En ole kuitenkaan saanut takaisinsoittoa.

Haluaisin kysyä Siun sotelta, että mikäli asiakkaalle ei pystytä soittamaan takaisin saman päivän aikana, säilyykö soittopyyntö esimerkiksi seuraavaan päivään vai tulisiko asiakkaan soittaa tuolloin uudestaan? Lehdissähän on ohjeistettu, ettei useampaa soittopyyntöä tule jättää.

Koska en ole kuitenkaan saanut takaisinsoittoa, tulee väkisin mieleen, onko soittopyyntö poistunut järjestelmästä, jos takaisinsoittoa ei ehditä tehdä samana päivänä.

Voinko luottaa siihen, että jos takaisinsoitto menee ohi, minua yritetään tavoitella vielä toisen tai kolmannen kerran, vai tulisiko takaisinsoiton mennessä ohi jättää uusi soittopyyntö?

Kommentoi

Hae Heilistä