Julkaistu    |  Päivitetty 

Motora juhlii tanssimalla

Viime vuonna Motora juhlisti satavuotiasta Suomea. Tänä vuonna tanssitaan oman seuran juhlavuoden kunniaksi. Viime vuonna Motora juhlisti satavuotiasta Suomea. Tänä vuonna tanssitaan oman seuran juhlavuoden kunniaksi.
Joensuulainen nuorisoseura Motora on edennyt tänä vuonna jo 50 vuoden ikään. Juhlavuotta vietetään tietenkin tanssimalla. Tanssikonsertti Tanssia ja tarinoita – Motora 50 vuotta järjestetään Utran Uittotuvalla lauantaina 9.6. Konsertti alkaa kello 15, minkä jälkeen vuorossa on ohjelmalliset iltamat.

Juhlavuoden kunniaksi Motoran nykyiset kansantanssijat ovat opetelleet tansseja seuran alkuajoilta. Konsertissa nähdään myös useita ryhmien klassikoiksi muodostuneita yleisön suosikkiesityksiä. Tanssit on sovitettu nyt useammalle ryhmälle, joten koko Uittoareenan lava tulee täyttymään tanssijoista.

Kommentoi

Hae Heilistä

Hae Heilistä